Šiuo metu yra prisijungę 31 svečias ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2022.01.02 10:15. Perskaityta 179 kartus

Kas žmogaus laukia, jam perpylus donoro kraujo? Viena „Facebook“ vartotoja turi atsakymą: gavęs narkomano ar homoseksualo kraujo, tapsiąs toks pat. Tai yra klaidinanti informacija, skelbia 15min. Nei polinkis į alkoholį, narkotikus ar rizikingą elgesį, nei tam tikros savybės, nei įvairūs sveikatos sutrikimai su krauju neperduodami. Kai kuriems žmonėms dėl jų įpročių ar sveikatos būklės aukoti kraujo net neleidžiama.

KraujasKraujas

Vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupių neseniai pasirodė toks komentaras: „Perpiltas kraujas į kitą kūną atneša to donoro likimą į kito žmogaus gyvenimą. Jei žmogus buvo alkoholikas, narkomanas, gėjus…, tai didžiulė tikimybė, kad ir tas, kas priėmė jų kraują, taps tokie pat. Juk kraujo tyrimai nusako, ko kraujyje yra, tai visą turinį ir perimi.“

Tai yra mitas – seksualinė orientacija, pomėgis kilnoti stikliuką ir daugelis kitų dalykų su krauju nėra perduodami. Siekiant išvengti užkrėtimo įvairiomis ligomis, prieš perpilant kraują jis ar jo komponentai kruopščiai patikrinami. Kraujo perpylimas (hemotransfuzija) yra kraujo ar jo komponentų įleidimas į žmogaus kraujotakos sistemą. Tai palengvina įvairiausius būtinus ir dažnai gyvybiškai svarbius gydymo būdus.

„Noriu užtikrinti, kad visų donorų kraujas visais atvejais yra ištiriamas dėl infekcinių ligų: ŽIV, hepatito B, hepatito C, hepatito A, sifilio, taip pat – dėl parvovirusinės infekcijos, todėl donoras negali užkrėsti recipiento šiomis virusinėmis ir bakterinėmis infekcijomis“, – portalui 15min paaiškino Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorius Daumantas Gutauskas.

Jo teigimu, perpilant kraują (kitaip tariant, kraujo keliu) nėra galimybės perduoti polinkį į alkoholizmą ar narkotikus. „Šie sutrikimai pagal tarptautinę ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikaciją yra priskiriami psichikos ir elgesio sutrikimams, – teigė pašnekovas. – Jų priežastimi galėtų būti socioekonominė aplinka, psichikos sveikata ar genetinis polinkis. Krauju neperduodama ir seksualinė orientacija ar potraukis vienai ar kitai lyčiai.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis