Šiuo metu yra prisijungę 20 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, sekmadienį, 2008.12.28 13:22. Perskaityta 20881 kartas

1640 metais John Atherton Vaterfordo ir Lismoro vyskupas buvo pakartas Airijoje už sodomiją, remiantis tuo pačiu įstatymu, kurį jis ir padėjo sukurti. Sensacingasis Atherton atvejis buvo dažnai cituojamas XVII ir XVIII a. kaip perspėjimas, koks likimas laukia vyrų, kurie įsitraukia į tos pačios lyties santykius.

John AthertonJohn Atherton

Atherton gimė turtingoje šeimoje 1598 metais Anglijoje, Somersetshire, gavo išsilavinimą Oksfordo universitete. Kažkuriuo metu jaunystėje, tikriausiai Oksforde, jis turėjo lytinių santykių su kitu vyru. Nėra žinoma kiek ilgai šie santykiai truko ir ar jis nuolat siekė lytinių kontaktų su kitais vyrais.

Atherton pradėjo savo tarnystę Anglijos Bažnyčiai netrukus po to, kai išvyko iš Oksfordo. Apie 1620 metus jis vedė ir sukūrė šeimą.

Neaišku, kodėl jis išvyko iš Anglijos į Airiją 1634 metais, nors gali būti, kad jis buvo susikūręs palaidūno reputaciją ir tai nulėmė jo kelionę. Vienas amžininkas savo rimuotame pamflete, paskelbtame po Atherton mirties, kaltino, kad dvasininkas pabėgo įvykdęs daugybę nusižengimų, tarp jų incestas su žmonos seserimi.

Atherton vėliau prisipažino įvykęs nemažai nuodėmių, tarp jų „nepadorių“ knygų skaitymas, nekuklių paveikslėlių žiūrėjimas, dažni lošimai, girtuokliavimas ir Dešimties įsakymų nesilaikymas.

Globojamas Strafordo grafo ir Airijos Lordo pavaduotojo Thomas Wentworth, Atherton 1636 metais buvo paskirtas Vaterfordo ir Lismoro vyskupu. Būdamas vyskupu Atherton sėkmingai „prastūmė“ įstatymą, kuris numatė mirties bausmę už iškrypusius santykius. 1640 metais jis pats tapo vienu iš pirmųjų vyrų, apkaltintu pagal šį įstatymą.

Teisininkas Butler įsivėlė į ginčus su vyskupu dėl žemių nuosavybės netoli Vaterfordo ir apskundė vyskupą parlamentui. Skunde teisininkas apkaltino, kad Atherton užsiima iškrypusiais santykiais su savo ekonomu ir dešimtinės proktoriumi John Childe. Vyskupas neigė šiuos kaltinimus, bet Childe prisipažino.

Atherton bičiuliai dvasininkai bandė jį apginti, iš dalies ir dėl gėdos, kuri tektų bažnyčiai po nuosprendžio, bet jiems nepavyko. Vyskupas buvo nuteistas.

Teismo žiūrovai sveikino nuosprendį ir Atherton beveik užmušė pakeliui iš teismo salės į kalėjimą Korke. Jis labai neprieštaravo sprendimui, įžvelgdamas Dievo ranką. Jis taip pat prisipažino įvykdęs šlykščias nuodėmes, kurios, jei būtų žinomos, dar labiau sustiprintų skandalą.

Egzekucijos rytą Atherton pareiškė, kad yra nevertas Mirusiojo Komunijos, nors savo žmonai rašė, kad tikisi ją sutikti Rojuje. Ruošiantis kelionei, vyskupo rankos surišamos juoda juostele, tačiau šerifas pareikalavo, kad jo rankos būtų surištos paprasta viela, kaip ir įprastų nusikaltėlių.

Atherton buvo pakartas 1640 metų gruodžio 5 dieną. Dešimtą valandą vakaro jis buvo užkastas bažnyčios kiemo tolimajame kampe, ten kur buvo pilamos šiukšlės. Jo partneris Childe buvo pakartas kitų metų kovo mėnesį.

Stiuartų Anglijoje John Atherton atvejis tapo pamokslų ir moralizuojančių raštų tema, kuriuose buvo smerkiami vienos lyties santykiai.

Šaltinis LGBTQ.com

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

mantasmantas

2008-12-28 14:41:44

nu ir?

tarakonas

2008-12-28 15:02:24

ir tas, kad pati baznyce nezino ant ko pult, puola ir ir pati nukence, ce tas pats kaip suo kandantis sau i uodega

pangarinas

2012-10-26 12:53:33

jei visus kataliku dvasiskius tuo uzsiemusius ir dar dabar tebeuzsiminejancius istiktu toks baisus likimas kaip to vyskupo John Atherton,turetume kalnus lavonu ! kita vertus,jei tarkim snd. y Zeme atskristu Marsieciai tai paaiskinti jiems suprantamai kodel pas mus tiek dauk benzino koloneliu dar ymanoma , bet va kodel tiek dauk baznyciu manau ne....

arbus

2013-08-04 13:23:35

Svarbiausia pabrėžkit "vyrų".