Šiuo metu yra prisijungę 84 svečiai ir 4 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar pritariat, kad Lietuva privalo užtikrinti migrantų teisių apsaugą?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 18, komentarų: 0

Renginiai

Tarptautinė orgazmo diena 08/08 - 08/08

Darkness @ Glamour Gay Sauna 07/30 22:00 - 07/31 07:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 07/31 22:00 - 08/01 07:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Leo @ SOHO 07/31 22:00 - 08/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, antradienį, 2021.06.15 20:00. Perskaityta 348 kartus

Viena namuose flirtuoti su šeimos gynėjais arba kritikuoti Stambulo konvenciją, o visai kas kita apie tai kalbėti su užjūrio vadovais, rašo lrytas.lt. Pasirodo, dėl to suka galvą prezidentas Gitanas Nausėda. Kokias tezes lankydamasis Švedijoje prezidentas turėtų sakyti apie Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją ir LGBT bendruomenės padėtį? Tokio patarimo Prezidentūra kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją (URM).

Gitanas Nausėda // Wikipedia vart. Kapeksas nuotr.Gitanas Nausėda // Wikipedia vart. Kapeksas nuotr.

G.Nausėda kitą savaitę turėtų vykti su vizitu į Švediją ir susitikti su aukščiausiais tos šalies asmenimis. Bet URM atstovai atsisakė įgyvendinti tokį prašymą pareikšdami, kad kreipiamasi kone paskutinę minutę, be to, šie reikalai esą priklauso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) kompetencijai.

G.Nausėda pastaruoju metu sulaukia vienų kritikos, o kitų pagyrų už tai, kad vis dažniau ir aiškiau remia visuomenės dalį, kuri skelbiasi ginanti „tradicinę šeimą“ ir „tradicines vertybes“. Jis net savo vaizdo sveikinimu parėmė Vingio parke vykusį Šeimos gynimo maršą, kuriam vadovavo radikaliomis dešiniosiomis pažiūromis žinomi veikėjai. Be to, prezidentas kritiškai vertino įstatymo projektą, įteisinantį ne tik skirtingų lyčių, bet ir tos pačios lyties porų partnerystę – esą partnerystės įteisinimas negali „išplauti“ Konstitucijos.

Pagaliau ir šalies vadovas viešai aiškiai linko į Stambulo konvencijos dėl smurto prieš moteris oponentų pusę. Jis reiškė įtarimus, kad šis dokumentas kažkaip kėsinasi į nuomonės bei žodžio laisvę. Tačiau Prezidentūra, be abejo, žino, kad bent pagrindinių Vakarų šalių dauguma politikos elito į tokį Lietuvos vadovo flirtą su radikalų vedama visuomenės dalimi žvelgia itin neigiamai. Tarkime, priimti Partnerystės įstatymą ragino JAV, Vokietijos ir kitų šalių ambasados.

Tarp diplomatų, kurie viešai akino Lietuvos politikus užtikrinti seksualinių mažumų teises, buvo ir Švedijos ambasadorė Inger Buxton. Tiek šis faktas, tiek Švedijos politinės bei viešosios kultūros išmanymas G.Nausėdą, matyt, ir privertė susimąstyti, kaip ir ką kalbėti šiomis temomis toje šalyje. Tik keista, kad Prezidentūra pagalbos kreipėsi į konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamą URM, su kuria bene aršiausiai pliekiasi dėl užsienio politikos ir įtakos.

Daugiau Lrytas.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

rompis

2021-06-15 21:39:44

ozys pasaku paseks svedams

irasramus

2021-06-16 23:05:27

Prezidentą vadinti šitaip? Baisu. Nepamiršk, kad tauta jį išrinko, o tu esi tautos dalis. Jei taip elgiesi, tai esi dar didesnis ožys,nei apie save manai.

rompis

2021-06-17 02:08:39

atsirado dar vienas debilas,asilas,tauta nieko nerinko jie patys balsus dasirase kiek reikejo ,vienintele prezidente yra simonyte