Šiuo metu yra prisijungę 36 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAutorius Mantvydas Noreika, sekmadienį, 2021.10.24 08:32. Perskaityta 930 kartų

Jau pirmadienį Gitanas Nausėda žada susitikti su LGBTQ+ vaiko mama Rasa Račiene. Prezidentūroje ji tikisi pasiekti keletą tikslų – vienas jų, aiškios prezidento pozicijos, kad būtina užtikrinti visų žmonių lygiateisiškumą. Tiesa, G. Nausėda jau pareiškė, kad norės kalbėti visiškai kita tema. Artėjant susitikimui GayLine.LT redakcija susisiekė su Rasa, kuri sutiko atsakyti į kelis klausimus.

R. Račienė ir G. NausėdaR. Račienė ir G. Nausėda

„Aš esu pasiruošęs tokiam dialogui. Aš ir galiu, ir noriu susitikti. Manau, kad tikrai verta išklausyti. Kai ką aš girdėjau iš nuotrupų žiniasklaidoje. Bet šiandien aš manau, kad problema yra gerokai platesnė. Kuomet gerbiama mama kalba apie patyčias, grasinimus – mes visi šiandien susiduriame su šiuo fenomenu. Nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos, šiandien susipriešinimo Lietuvoje yra aiškiai per daug. Man tikrai įdomu su ja pasišnekėti, kaip ji vertina kitų visuomenės grupių persekiojimą dėl to, kad jos, pavyzdžiui, negalvoja taip, kaip kita visuomenės grupė. Juk už tai šiandien yra grasinama net ir mirtimi“, – Briuselyje žurnalistams sakė G. Nausėda.

Į šį pasisakymą suragavo ir Rasa Račienė, kuri teigė, kad prezidentūra sugebėjo ją nustebinti du kartus.

„Nustebau, kai per kelias valandas sureagavo į mano laišką ir paskyrė susitikimui laiką. Tuomet pasijaučiau svarbi. Antrą kartą nustebau, kai prezidentas jau viešai pasakė, kad jis kalbėsis su manimi, kaip LGBT vaiką turinčia mama. Visgi jis iškart uždavė toną kitai temai, kuri nėra apie LGBT žmones“, – „Žmonės“ dalijosi R. Račienė.

LGBTQ+ bendruomenei priklausančio vaiko mama pasidalino ir susitikimo su prezidentui lūkesčiais. Pasak jos, ji tikisi trijų dalykų: aiškios prezidento pozicijos užbaigti diskriminaciją, prezidentūros įsitraukimo į Partnerystės įstatymo derinimo procesą ir galiausiai – prezidento pažado, kad toks įstatymas nebus vetuotas.

„Yra trys punktai – aš tikiuosi, kad po pokalbio prezidentas, turiu vilties, turės stiprybės pripažinti, kad visi žmonės yra lygūs prieš įstatymą. Ta grupė, kuri šiai dienai yra diskriminuojama, vis tik turės teisę taip pat turėti visas teises kaip ir kiti Lietuvos žmonės. Kitas dalykas (tikiuosi, – aut. past.), kad tas mano nuėjimas nesibaigs pokalbiais su tais žmonėmis, kuriems Partnerystės įstatymo labiausiai reikia, kad jis susitiks ir su įstatymo leidėjais, ko iki šiol, kiek žinau, nėra padaryta. Tiek susitiks ir su vienalytėmis poromis, kurios šiandien gyvena Lietuvoje ir kurios susiduria būtent su tomis konkrečiomis problemomis. Trečia, ko aš tikiuosi, būtent asmeninio prezidento pažado, kad kai bus jau Partnerystės įstatymas, veto neuždės“, – apie lūkesčius kalbėjo R. Račienė, skelbia klaipeda.diena.lt.

Pastarasis siekis gimė po to, kai vasarą G. Nausėda pareiškė, kad jei būtų priimtas Seime jau teiktas balsavimui Partnerystės įstatymas, jis jį būtų vetavęs. GayLine.LT redakcija pažymi, kad prezidentas vengia išsakyti savo nuomonę dėl daugelio net jau Seimo patvirtintų įstatymų ir neretai laukia paskutinių dienų pateikti prezidentūros vertinimą. Vis dėlto, šiuo klausimu G. Nausėda išsakė savo poziciją net apie Seimo komitetuose nesvarstytą įstatymo projektą.

Artėjant svarbiam susitikimui Rasa Račienė sutiko atsakyti į kelis GayLine.LT redakcijos klausimus.

- G. Nausėda jau ne kartą leido suprasti, kad jo prioritetas yra „tradicinė“ šeima? Ko Jūs tikitės iš Prezidento?

- Žmogiškumo ir supratimo. Supratimo, kad LGBTQ+ žmonės nėra grėsmė, kad tai yra tiesiog žmonės, nepagrįstai neturintys dalies teisių.

- Nemaža dalis politikų sako, kad demokratijoje dauguma turi nuspręsti kaip valdoma šalis. LGBTQ+ bendruomenė nėra daugumą. Kas jums yra demokratija?

- Demokratija man niekaip nesisieja su dauguma. Demokratija yra visų žmonių vienodos teisės bei jų lygybė prieš galiojančius įstatymus.

- Dirbdami politikai visuomet galvoja apie būsimus rinkimus, todėl neretai elgiasi taip, kad ne tik neprarastų, bet ir didintų savo elektoratą. Kas jums yra „politinė atsakomybė“?

- Politinė atsakomybė neturėtų būti įtikti kažkuriai daliai rinkėjų. Politikas turėtų būti tas žmogus, kuris kovotų už visų žmonių, neskirstant nei pagal jokius požymius, lygias teises gyventi pilnavertį gyvenimą.

Ačiū ir sėkmės susitikime su G. Nausėda.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis