Šiuo metu yra prisijungę 11 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2021.12.19 15:46. Perskaityta 286 kartus

Lytinis švietimas Lietuvoje vos rusena. Neretai vyresnė karta lytiškumo ugdymą mokykloje laiko tabu, o nuo to nukenčia moksleiviai. Vis dėlto kuriama gyvenimo įgūdžių mokymo programa teikia vilties, kad situacija pasikeis į gera ir mokiniai pagaliau išbris iš nežinomybės, rašo TV3. Planuojama organizuoti papildomas pamokas, kuriose vaikai būtų mokomi socialinio ir emocinio raštingumo, lytiškumo ir gyvenimo įgūdžių.

PamokaPamoka

Socialinio ir emocinio ugdymo instituto vadovė Daiva Šukytė – viena iš bendrojo ugdymo gyvenimo įgūdžių programos projekto rengėjų. Ji minėjo, kad Lietuvos moksleiviai susiduria su aibe problemų: svaigiųjų medžiagų vartojimu ir priklausomybėmis, patyčiomis ir savižudybėmis ir kitomis bėdomis.

„Mokykla yra nevienalytė, turi bendruomenes su įvairiais lūkesčiais. Nėra lengva suderinti visų šalių interesus ir atrasti aukso vidurį, kad atlieptume kiekvieno vaiko poreikius. Siekiame, kad jis užaugtų stipri asmenybė, pažįstanti save, kad gebėtų kurti ir išlaikyti santykius, priimti sprendimus ir taip toliau“, – ruošiamos programos tikslus apibūdino ji.

D. Šukytė apgailestavo, kad ne visi suaugusieji suvokia, kad vaikus reikėtų mokyti socialinių dalykų bei suteikti lytinio ugdymo pagrindus. „Yra mokyklų, bendruomenių, pedagogų, tėvų, kuriems nereikia jokių įstatymo pataisų, specialių programų, nes iš savęs supranta, kad tai yra svarbu, ir ieško vaikams galimybių duoti kokybišką, pilnavertį ugdymą. Bet yra mokyklų Lietuvoje, kur vyrauja požiūris, kad tai yra tik šeimos reikalas ugdyti vaiką ir ruošti gyvenimui, ypač lytiškumo ugdymo klausimais“, – teigė ji.

Vaiko teisių kontrolierė E. Žiobienė pritarė šiai nuomonei ir nurodė: „Mokykla – žinių gavimo kalvė, kur žmogus turėtų gauti visas žinias, kokių jam reikės. Tai nėra tik matematika, fizika, chemija ar kalbos ir visi kiti mūsų mokomieji dalykai. Tai yra ir pasiruošimas gyvenimui.“

Tyrimas parodė, kad penktadalis 3–6 klasių moksleivių patiria žeminantį elgesį dėl lyties. Trečdalis pažeminimų sklinda iš mokytojų pusės, sakė Sociologė, „Vaikų linijos“ koordinatorė Eglė Tamulionytė. Jos teigimu, kad šeštas vaikas Lietuvoje patiria žeminantį elgesį dėl lyties, o kas 10 – dėl seksualinės orientacijos.

Daugiau TV3.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis