Šiuo metu yra prisijungę 23 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAutorius GayLine.LT, pirmadienį, 2017.07.17 10:00. Perskaityta 7143 kartus

„Gėjų panika“ – terminas nusakantis ypatingą būseną, artimą psichozei, kuri neva ištinka heteroseksualius vyrus, kai jiems seksualinį susidomėjimą rodo gėjus ar biseksualas. Šia panika dažnai remiasi advokatai, kad sušvelnintų bausmę kaltinamiesiems, kaltinamiems nusikaltimais prieš LGBT, o tai pat, kad perkeltų atsakomybę aukai.

ĮsiūtisĮsiūtis

Medicinos teorija apie tai, kad heteroseksualūs vyrai patiria nekontroliuojamo pykčio priepuolius, matydami homoseksualią elgseną, jau seniai diskredituota. Ir štai naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „Psychology and Sexuality“ galutinai sklaido šį mitą.

Tyrėjai 120 vyrų parodė vaizdus tarp kurių buvo ir gėjų sekso scenos. Prieš ir po peržiūros mokslininkai tyrė jų seiles, matavo alfa amilazės (fermento vieno iš streso žymenų) lygį.

Tyrimas atskleidė, kad alfa amilazės lygis išliko toks pat pas visus dalyvius – tiek tolerantiškus tos pačios lyties santykiams, tiek ir homofobiškus.

Tyrimo autoriai Breanna O’Handley ir Karen Blair teigia, kad „nėra empirinių įrodymų, kad egzistuoja gėjų panika“. Tuo pačiu tyrėjai sako, kad „pritaria tiems, kad siūlo uždrausti teismuose „gėjų panikos“ gynybinį argumentą“ ir vienareikšmiškai teigia: pats LGBT egzistavimas jokiu būdu negali būti laikomas provokacija fizinės agresijos pateisinimui“.

Birželio mėnesį Ilinojaus valstijos įstatymdaviai oficialiai uždraudė teisminei gynybai remtis „gėjų panika“ ir „transseksualų panika“, kiek anksčiau taip pasielgė Kalifornijos valstija“

Tarp teisminių procesų, kurie rėmėsi šia panika, geriausiai žinoma Matthew Shepard žmogžudystės byla 1999 metais. Žudikai, kurie kankino ir mušė 21-metį gėjų, tvirtino, kad įsiuto nes šis jiems parodė seksualinį susidomėjimą. Viskonsino teismas nepriėmė šio argumento ir skyrė įkalinimą iki mirties.

Kitas pavyzdys – 15-mečio moksleivio Larry King iš Kalifornijos, kurį nužudė klasiokas 2014 metais, byla. Advokatai įrodinėjo, kad žudikas Brandon McInerney prarado savikontrolę, nes King pakvietė jį Valentino dienos proga į pasimatymą.

Pagal Gay.ru.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis