Šiuo metu yra prisijungę 40 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 285, komentarų: 2

Reklama



Atsiuntė Martynas, penktadienį, 2021.08.06 15:35. Perskaityta 788 kartus

Tarptautinis olimpinis komitetas akcentuoja, kad Tokijo olimpinės žaidynės yra pirmosios, kuriose įtvirtinta lyčių lygybė. Ir iš tiesų, nueitas ilgas kelias. Pirmose olimpinėse žaidynėse 1896 metais moterims dalyvauti buvo uždrausta, rašo LRT. Šiandien jau nieko nebestebina moterys sportininkės, tačiau iššūkių sporto pasaulyje joms vis dar netrūksta.

Sunkioji atletika // Nuotr. Victor FreitasSunkioji atletika // Nuotr. Victor Freitas

Norvegijos paplūdimio rankininkės Europos čempionate žaidė dėvėdamos šortus, o ne bikinius ir sulaukė 1500 eurų baudos. Ją sumokėti greitai pasisiūlė dainininkė Pink. Vokietijos gimnastės Tokijuje pasirinko visą kūną dengiančius kostiumus, o ne gimnastikoje įprastas glaustinukes, nes nenori būti seksualizuojamos sporte, kurį Jungtinėse Valstijose sukrėtė seksualinio išnaudojimo skandalas.

Statistiškai visiška lygybė dar nepasiekta ir Tokijuje – čia varžosi 48,8 proc. moterų. Tai beveik keturiais procentais geresnis rezultatas nei Rio de Žaneire. Visišką lygybę tikimasi pasiekti po trejų metų Paryžiuje.

Tačiau bene geriausias sprendimas – didinti mišrių komandų rungtis. Jų Tokijuje net 18-a. Nėra geresnio pavyzdžio lygybei nei vyrai ir moterys besivaržantys kartu dėl bendro tikslo, o jas stebėti tikrai įdomu. Lengvojoje atletikoje pirmaisiais mišrios estafetės 4 po 400 metrų olimpiniais čempionais tapo Lenkijos bėgikai.

Kitas žingsnis – geriausiu televizijos laiku rodyti daugiau moterų varžybų. Dažniausiai būtent vyrų startai sulaukia išskirtinio dėmesio, tačiau, kad augtų naujoji moterų atlečių karta mergaitės turi matyti besivaržančias moteris. Šiose žaidynėse tai padaryti turėtų būti lengviau.

Moterys sportininkės ne visada būna išgirstos. 20 proc. dažniau už moteris sportininkes pasisako jų treneriai vyrai. Net 67 proc. straipsniuose vyrų rezultatai aprašomi pradžioje, o aprašant moteris dažniausi epitetai yra „senesnė“ ir „ištekėjusi“, o vyrams – „stiprus“ ir „greitas“.

Lietuvos sporto komentatoriai jau pasižymėjo ir šiose olimpinėse žaidynėse. Iš futbolo stadionų į baseiną įmestas komentatorius Nerijus Kesminas labai aiškiai parodė, kad ne tik nėra matęs atlečių, besivaržančių olimpinėse žaidynės, bet ir juokėsi iš jų sudėjimo. Lengvojoje atletikoje neapseinama be komentarų, kad čia svarbus ir moterų sportininkių manikiūras.

A.Felix iškėlė ir kitą svarbią problemą – rėmėjai nusisuka nuo sportininkių, kurios nusprendžia turėti vaikų. NIKE 70 proc. sumažino skiriamą paramą A.Felix, kai ši pastojo. Sportininkės dažnai rizikuoja finansine parama, jeigu nori kurti šeimą. Jeigu kitose srityse, motinystės atostogos yra savaime suprantamos ir apmokamos, sporto sritis dar tik kuria sistemą, kuri veiktų.

Tarptautinis olimpinis komitetas susilaukė kritikos iš sportininkių mamų, kurioms buvo uždrausta į žaidynes atsivežti savo naujagimius. Vėliau šis sprendimas pakeistas.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis