Šiuo metu yra prisijungę 40 svečių ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 38, komentarų: 0

Renginiai

Biseksualų diena 09/23 - 09/23

UNderwear party @ Glamour gay sauna 09/24 22:00 - 09/25 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

GayNaked party @ Glamour gay sauna 09/25 22:00 - 09/26 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Libra @ SOHO 09/25 22:00 - 09/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, antradienį, 2021.09.14 15:46. Perskaityta 116 kartų

"Lietuvoje kas mėnesį rengiami mitingai turi skirtingus organizatorius, tačiau bendrą reikalavimų liniją. Viena linija siekiama kvestionuoti vakcinas ir galimybių pasus – tai atskira tema, šiame straipsnyje nenagrinėjama. (...) Kita reikalavimų linija siekiama apriboti LGBTQ asmenų teises. Būtent tai yra pagrindinis Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS), rugpjūtį naujai įkurtos nevyriausybinės organizacijos, tikslas: „Sustabdyti seksualinių mažumų ideologinį terorą“ (iš LŠS programos). LŠS vadovas rengė gegužės, birželio, rugsėjo mitingus", - teigia Laima Vaigė LRT paskelbtoje nuomonėje.

Protestas // Nuotr. Clay BanksProtestas // Nuotr. Clay Banks

Esmė labai paprasta. Tai nacionalistinis judėjimas, siekiantis padaryti lyčių nelygybę „great again“. Ne, tai nėra tik apie Partnerystės įstatymą ar Konvencijos dėl smurto prieš moteris sustabdymą. Sunkiai artikuliuotai, bet Šeimos sąjūdis parodo, kad bijo „genderinės“ ideologijos, kurią paprastai galima pavadinti tiesiog lyčių lygybe.

Tai sieja jų kovą prieš LGBTQ teises, abortus, Europos Tarybos Konvenciją dėl smurto prieš moteris, Dž. Sorošą, E. Dobrovolską. Lyčių lygybė reiškia suvokimą, kad jei moterys ir vyrai išties yra lygūs ir lygiaverčiai, tad jie gali visose srityse būti pakeičiami kitos lyties asmeniu. Tiek darbe, tiek šeimoje.

Ir net nesvarbu, kad LGBTQ šeimose vaikai užauga lygiai tokie pat sveiki kaip heteroseksualių tėvų šeimose, kaip rodo tyrimai Europoje ir JAV. Nesvarbu, ar LGBTQ tampama dėl geno, didžiausios meilės gyvenime, stogą nunešančios seksualinės traukos ar net politinių įsitikinimų. Tai niekieno reikalas. Žmogaus teisės ginamos ne dėl to, kad reikalavimas pagrįstas genais ar biologija, ar žmogus įrodė, kad yra geras, o tiesiog dėl to, kad žmogus yra.

Dėl to susitarta prieš daugiau nei 70 m. priimtoje Europos Konvencijoje.

Manau, negalime leisti nacionalistinėms ambicijoms sutrypti demokratiją ir aukoti pažeidžiamos asmenų grupės „garui nuleisti“, daugumos tariamam saugumui. Laikas kalbėtis ne tik apie susirinkimų laisvę ir jos galimą piktnaudžiavimą, bet ir apie tai, apie ką ir kviečia kalbėti mitinguotojai. Apie lyčių lygybę ir LGBTQ teises iš esmės.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis