Šiuo metu yra prisijungę 17 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Martynas Norbutas, pirmadienį, 2022.01.03 19:45. Perskaityta 483 kartus

Sausio 1 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje įteikti LRT metų apdovanojimai. Vienoje iš nominacijų besivaržiusi Rasa Račienė sako, kad jaučiasi nugalėjusi. GayLine redakcija susisiekė ir su LRT prašydama pateikti paaiškinimą dėl balsų skaičiavimo tvarkos, nes Rasa neabejotinai surinko daugiausia LRT portalo skaitytojų balsų.

Rasa Račienė // Nuotr. iš Facebook paskyrosRasa Račienė // Nuotr. iš Facebook paskyros

Rasa dar su dviem kandidatais varžėsi Metų pilietinė iniciatyvos nominacijoje. Rasa Račienė buvo nominuota, nes tapo balsu visų, kovojančių už lygias teises ir turinčių vilties, kad mūsų šalis priims pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą. Tarp kandidatų į nominaciją buvo ir Danutė Juknevičienė, Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro slaugytoja savo ilgamečiu darbu pelniusi vietos gyventojų pasitikėjimą ir pandemijos metu tapusi pavyzdžiu visiems. Kitas kandidatas - Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas Bartas Pauwelsas, subūręs mokytojus savanorius į sambūrį „Mokytojai pabėgėliams“. Būtent pastarasis kandidatas ir atsiėmė šios nominacijos apdovanojimą.

Laimėtoją neabejotinai lėmė komisijos balsai, nes balsuojant internetu Rasa surinko virš 50 proc. visų balsų. Tuo tarpu Bartas Pauwelsas – tik 9 proc.

LRT metų apdovanojimų taisyklėse sakoma, kad nugalėtoją lemia 50 proc. komisijos balsai ir 50 proc. LRT portalo lankytojų balsai. GayLine.LT redakcijai kilo klausimų ar tai reiškia, kad komisijos nariai vieningai balsavo už Bartą Pauwelą ir balsų nedavė Rasai Račienei. Mūsų redakcija kreipėsi į LRT ir gavo tokį paaiškinimą:

„Kiekvienoje kategorijoje – skelbiami trys nominantai, už kuriuos savo balsus atidavė tiek portalo lankytojai, tiek specialiai suburta komisija. Vėliau portalo skaitytojų ir komisijos balsai verčiami į balus. Daugiausiai balsų surinkęs nominantas gauna – 3 balus, antroje vietoje – 2 balus, trečioje vietoje – 1 balą. Susumavus LRT metų pilietinės iniciatyvos balus (ne balsus, o balus) – buvo gauta vienoda balų suma. Tokiu atveju buvo iš naujo sušaukta komisija, kuri turėjo dar kartą balsuoti – šį kartą už vieną iš dviejų vienodą balų sumą surinkusį nominantą. Komisijos balsavimas lėmė, kad šių metų LRT metų pilietinės iniciatyvos apdovanojimas buvo įteiktas Bartui Pauwelsui“.

Tuo tarpu pati Rasa facebook komentare apdovanojimų išvakarėse rašė: „(...) Turiu pasakyti, kad komisija turėjo savo svaresnį balsą. Bet, nepaisant to, ką rytoj ištransliuos LRT, jaučiuosi nugalėjusi, nes laimėjau begalę širdžių, begalę nuoširdžių pažinčių, įgijau dar didesnį norą kovoti ir nenuleisti rankų niekada! Palinkėsiu, kad mūsų politikai atrastų drąsos priimti partnerystės įstatymą, mums visiems – kantrybės ir tikėjimo, kad viskas bus tikrai gerai!“

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis