Šiuo metu yra prisijungę 13 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, pirmadienį, 2022.01.03 12:25. Perskaityta 463 kartus

Paskutinėmis 2021 metų savaitėmis mažiausiai šeši čečėnų opozicionieriai pranešė, kad jų artimieji dingo, skelbia 15min. Visi šie opozicijos veikėjai gyvena už Čečėnijos ribų ir smerkia regiono vadovą Ramzaną Kadyrovą bei jo bičiulius už žmogaus teisių pažeidimus. Kai kurie jų praeityje yra susidūrę su grasinimais arba net išgyveno pasikėsinimus nužudyti, rašo „Meduza“.

Režisieriaus Davido France`o filmas „Sveiki atvykę į Čečėniją“Režisieriaus Davido France`o filmas „Sveiki atvykę į Čečėniją“

Opozicijos tinklaraštininkas Tumso Abdurachmanovas gavo politinį prieglobstį Švedijoje 2021 m. spalį, o gruodžio 21–22 dienomis jis sužinojo, kad Čečėnijoje dingo devyni jo giminaičiai. Vienas iš jų, T.Abdurachmanovo pusbrolis, buvo sumuštas. Dar prieš šešis, kurie vėliau buvo paleisti, nebuvo smurtaujama, tačiau atimti jų pasai. Iš kai kurių buvo atimti ir mobilieji telefonai. T.Abdurachmanovas sakė vis dar nežinantis, kas sulaikė jo artimuosius, tačiau jam buvo pranešta, kad keturi iš jų buvo laikomi policijos nuovadoje Arguno miestelyje Čečėnijos Respublikoje.

Pasak tinklaraštininko, praėjus dviem dienoms po pirmųjų dingimų – gruodžio 24-osios rytą – vietos policijos pareigūnai pasirodė jo žmonos motinos ir seserų namuose Astrachanės mieste.

Tinklaraštininkas spėja, kad į laisvę paleisti artimieji bus priversti įrašyti jį smerkiančius vaizdo įrašus.
2017 metais Abubakaro Jangulbajevo brolis buvo nukankintas Rusijos vidaus reikalų ministerijos Grozno skyriuje. A.Jangulbajevas kreipėsi pagalbos į Kankinimų prevencijos komitetą, o vėliau ten įsidarbino teisininku. Tapęs profesionaliu žmogaus teisių gynėju, vyras paliko Čečėniją, bet toliau dirbo Rusijos Šiaurės Kaukaze.

2021 metų gruodį A.Jangulbajevas ėmė sunkiai susisiekti su savo artimaisiais – jis sužinojo, kad jų namai tušti, o daugelio jų nepavyksta pasiekti nei internetu, nei telefonu. A.Jangulbajevo skaičiavimais, iš viso dingo apie 40 jo šeimos narių. Tačiau jis negavo nė vieno reikalavimo ar grasinimo dėl jų dingimo. Vyras apie galimus pagrobimus pranešė Rusijos tyrimų komitetui, tačiau atsakymo dar negavo.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis