Šiuo metu yra prisijungę 34 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 285, komentarų: 2

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, trečiadienį, 2021.12.15 09:00. Perskaityta 712 kartų

„Jie turi susilaikyti nuo sakramentų, iki kol „atgailaus“, - sako Mičigano vyskupija. Ši vyskupija atsidūrė JAV nacionalinės žiniasklaidos dėmesio centre po to, kai garsus kunigas ir rašytojas šią savaitę socialinėje žiniasklaidoje pasidalijo savo gairėmis apie translyčius žmones ir tuos, kurie palaiko tos pačios lyties santykius.

Bažnyčia // Nuotr. Stefan KunzeBažnyčia // Nuotr. Stefan Kunze

Kaip rašo nbcnews.com, Marquette vyskupija paskelbtose instrukcijose sakoma, kad tokiems žmonėms draudžiama krikštytis ar priimti Komuniją, nebent jie „atgailavo“. Joje nurodoma bažnyčios kunigams, kaip plėtoti pastoracinius santykius su „asmenimis, turinčiais potraukį tai pačiai lyčiai“ ir „asmenimis, turinčiais lyties disforiją“, ir „žingsnis po žingsnio vesti juos arčiau Jėzaus Kristaus tokiu būdu, kuris atitinka Bažnyčios mokymą“.

Romos katalikų bažnyčia jau seniai laikosi nuomonės, kad būti gėjumi nėra nuodėmė. Tiesa, LGBTQ+ žmonių santykiai, kaip ir seksas vis dar laikomi nuodėme. Vatikanas kovo mėnesį taip pat nusprendė, kad kunigai negali palaiminti tos pačios lyties asmenų sąjungų.

Kalbant apie transseksualius asmenis, Vatikanas 2019 m. birželį paskelbė dokumentą, kuriame buvo atmesta mintis apie trans žmonių egzistavimą ir teigiama, kad tokia „ideologija“ siekia sunaikinti „gamtos“ sąvoką.

Marquette vyskupija savo gairėse teigė, kad translyčiai žmonės nusipelno „meilės ir draugystės“, ir palygino juos su žmonėmis, kurie „kenčia nuo nervinės anoreksijos“.

„Šiame sutrikime yra nesutapimas tarp to, kaip asmenys suvokia save ir savo kūno tikrovės“, – sakoma gairėse. - „Kaip ir anoreksija sergantį asmenį nukreiptume pas ekspertą, kuris jam padėtų, taip ir asmenis, sergančius lyties disforija, nukreipkime pas kvalifikuotą konsultantą, kuris padėtų“.

Gairėse teigiama, kad gėjai ir transseksualūs žmonės gali priimti sakramentus ar būti jų liudytojais, jei jie atgailauja. Gėjams, lesbietėms, biseksualiems žmonėms tai reikštų, kad jie turėtų nutraukti tos pačios lyties asmenų santykius, o transseksualiems žmonėms - gyventi pagal lytį, kuri jiems buvo priskirta gimus.

Be to, vadovaujantis katalikų doktrina, gairėse teigiama, kad tos pačios lyties sutuoktinių porų vaikai gali būti pakrikštyti, jei jie auginami katalikų tikėjime ir mokomi, kad tos pačios lyties asmenų santuoka prieštarauja bažnyčios mokymui.

„Skirtingai nei vyro ir moters, gyvenančių kartu arba negaliojančioje santuokoje, tos pačios lyties porų statusas niekada negali būti sureguliuotas, o tai kelia ypatingą sielovados susirūpinimą“, – sakoma jame. - „Siekiant išvengti skandalų, krikštynas reikia švęsti privačiai ir stengtis, kad nesusidarytų įspūdis, jog priimamas naujas santuokos ir tėvystės apibrėžimas“.

Ketvirtadienį elektroniniu paštu išsiųstame pareiškime Marketo vyskupija nurodė, kad šiomis gairėmis, be kita ko, buvo dalijamasi su pastoriais ir mokyklų direktoriais, siekiant duoti jiems „pagrindą“.

Daugiau NBCnews.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis