Šiuo metu yra prisijungę 12 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos grupė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, penktadienį, 2017.06.30 10:43. Perskaityta 8665 kartus

Prieš pusę metų susituokusios dvi lietuvės netrukus ant rankų sūpuos pirmagimį sūnų. Lesbiečių poros svajonė – dar trys vaikai, kuriuos moterys nusprendė auginti čia, Lietuvoje.

Lesbiečių šeima / asociatyvi nuotr.Lesbiečių šeima / asociatyvi nuotr.

Kai 24-erių Julija Šimkė ir 26 metų Gintarė Šimkė žingsniuoja gatve susikibusios rankomis, jas nulydi daugumos praeivių žvilgsniai. Tuo labiau kad vienos jų nėštumo nebepaslėpsi. Homoseksualumo neslepianti pora Lietuvoje – vis dar retenybė.

Bet net ir neigiamas dėmesys šių jaunų moterų netrikdo. Jos jaučiasi laimingos savo šeimoje, savo artimųjų ir bičiulių rate. Vis dėlto iki laimės joms teko patirti nemažai išbandymų. Julija išgyveno skaudžias skyrybas su vyru, Gintarė nutraukė nuo paauglystės puoselėtus santykius su mergina.

Likimas jas suvedė pačiu netinkamiausiu metu, bet viską ėmė dėlioti į vietas. Prieš trejus metus naktiniame klube susipažinusios merginos po pusantrų metų draugystės susižadėjo, pernai lapkritį Danijoje susituokė, o liepos pradžioje jau laukia šeimos pagausėjimo. Žino – gims berniukas. Jau ir vardą beveik išrinko.

Abi po du brolius turinčios Šimkės ketina turėti mažiausiai du vaikus. O jei gyvenimas nepašykštės sveikatos ir finansų, jos norėtų pasigimdyti keturias atžalas.

– Jūsų santuoka Lietuvoje negalioja, bet pavardę turite tokią pačią. Kaip jums tai pavyko?

Gintarė: Mano pavardė buvo Šimkutė, o Julijos – Gataveckaitė. Gražu, kai šeimos pavardė viena, labai to norėjome. Pagal mūsų šalies įstatymus, gali pasikeisti pavardę į tokią, kokią turėjo tavo protėviai. Mes ėmėme ieškoti mūsų giminių bendros pavardės.

Mums pasisekė, kad Julijos močiutės mergautinė pavardė Šimkūnaitė. Pasinaudojus archyvais Julijai teko įrodinėti, kad tai tikrai jos močiutė. O kadangi pavardė Šimkūnas gali būti trumpinama į Šimkus, Lietuvių kalbos komisija, nors nerekomendavo, sutiko leisti Šimkūnaitę pakeisti į Šimkę.

O aš savo pavardę galėjau sutrumpinti nenurodydama vedybinio statuso. Kai gims sūnus, taip pat sieksime, kad būtų Šimkė. Pradėsime Lietuvoje Šimkių dinastiją. (Juokiasi.)

Daugiau LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis