Šiuo metu yra prisijungę 22 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAutorius TJA, penktadienį, 2011.03.25 12:23. Perskaityta 18656 kartus

Pajutimas. Dažniausiai seksualinė orientacija pradeda reikštis paauglystėje. Kai kurie žmonės potraukį priešingos ar tos pačios lyties asmenims pradeda jausti būdami 10–11 metų amžiaus, kiti – jau nuo pat mažumės, būdami vos penkerių ar šešerių. Gali užtrukti nemažai laiko, kol išdrįsi įvardyti savo jausmus – pradėsi suvokti save kaip gėjų, lesbietę ar biseksualą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai savo „kitokią“ seksualinę orientaciją žmonės „atranda“ tik būdami suaugę, ir tai išties gali sugluminti. Sugebėjus įvardyti savo orientaciją, viskas atsistoja į vietas ir paaiškina jausmus, kuriuos žmogus jautė augdamas.

Homoseksualumo fazėHomoseksualumo fazė

Kartais pasitaikančios seksualinės fantazijos apie tos pačios lyties partnerius ankstyvajame paauglystės amžiuje yra normalus raidos etapas. Jei tai patyrei, dar negali spėti, kad esi homoseksualus. Žmogaus seksualumas vystosi laikui bėgant. Tikrai nereikia jaudintis, jeigu dar nesi tikras. Paauglystė yra laikas išsiaiškinti, kas tau tinka ir kokios lyties asmenys tau sukelia stipresnius jausmus. Stebėdamas save, laikui bėgant suprasi, kad labiausiai tave traukia vyrai arba moterys, arba ir vieni, ir kiti. Tada ir žinosi, kokia tavo lytinė orientacija.

Suvokimas ir pripažinimas

Paauglystė yra labai svarbi gyvenimo dalis – tu pereini į suaugusiųjų pasaulį, nors galbūt ir neturi visų suaugusiųjų teisių. Santykiai su tėvais, globėjais ir šeima po truputį keičiasi: tampi mažiau priklausomas ir jie privalo susitaikyti su tuo, kad daugiau nebesi jų mažoji mergaitė ar berniukas. Šie pokyčiai nėra lengvi tiek jiems, tiek tau.

Staiga tai, apie ką prieš kelerius metus net nebūtumei pagalvojęs – romantiški santykiai, pasimatymai, bučiniai, seksas – gali atrodyti tarsi svarbiausi dalykai pasaulyje. Jei esi homoseksualus, viskas tampa dar painiau ir sudėtingiau.

Jei esi vaikinas, augančio tavęs draugai ar šeima galbūt klausdavo apie patinkančias merginas, jei esi mergina – apie vaikinus. Tikriausiai jie šnekėdavo apie pasimatymus, įsimylėjimą ar net vestuves. Bet jie niekada turbūt nėra net pagalvoję apie tai, kad jų atžala susiras tos pačios lyties partnerį ir su juo sukurs šeimą. Neverta jaudintis suvokus savo homoseksualumą. Seksualinė orientacija tiesiog yra viena tavo asmenybės dalis.

Gali užtrukti laiko, kol tikrai suprasi, kas esi iš tiesų. Visiškai normalu, jeigu jautiesi pasimetęs ir nesi tikras, koks tu: homoseksualus ar heteroseksualus. Suprantama, kad reikės skirti nemažai laiko norint tai išsiaiškinti. Jeigu manai, kad esi gėjus, lesbietė, biseksualus ar transseksualus – nebijok ir neslėpk to nuo savęs paties.

Tikėtina, kad tarp tavo artimų žmonių yra kas nors, su kuo gali atvirai pasikalbėti. Kalbėjimasis iš tikrųjų padeda. Deja, Lietuvoje, kurioje tik labai maža dalis gėjų ir lesbiečių yra atskleidę savo seksualinę orientaciją, tai padaryti gali būti sunku. Tačiau ir mūsų šalyje šia tema yra išleista knygų, taip pat yra žmonių, su kuriais gali susitikti, kurie pasidalins savo patirtimi ir padės eiti toliau.

Šis straipsnis Tolerantiško jaunimo asociacijos vykdomo projekto „Kovok už save - už LGBT teises“ vienas iš veiklos rezultatų. Projektą remia Nyderlandų karalystės ambasada Vilniuje ir Nyderlandų karalystės užsienio reikalų ministerija


Gayline.lt pastaba. Savo skaitytojams siūlome trečiąjį straipsnį iš naujo straipsnių ciklo. Bus tęsinys.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

alisa

2011-03-25 13:00:30

As esu transseksuale bet beto dar lesbiete vat koks painus gyvenimas :(

Markize

2011-03-26 02:25:34

Daug kam nėra įdomu, kas mes esame. Ar lesbietės, ar gėjai, ar transeksualai ar dar kažkas. Mums patiems labai reikšminga save identifikuoti. Tai darome bet kokia proga pasitaikius. Ir iškeliame savo orientaciją aukščiau už viską, nors ta orientacija nieko nepasako nei apie asmens sugebėjimus, nei apie patirtį, nei apie vidinius potyrius. Susitelkimas tik ties orientacija žmogų daro ribotą. Jis nebemato nieko aplink. Tik savo mažumą, tik savo grupę, tik nuoskaudas, daromas tai grupei. Užsidaro rate ir sukasi, kol kas nors nesustabdo. O kai sustabdo, iškart išnyra didžiulis ,,mes" ir ,,jie" susipriešinimas. Tarsi šis susipriešinimas būtų viską lemiantis. Bet taip nėra.
Daug LGBT žmonių bando rodyti savo išskirtinumą, tarsi turėtų teisę į kažką, kas priklauso tik išrinktiesiems. Sukuriama iliuzija, kad jei deklaruoju viešai savo orientaciją, esu jau šis tas. Iš kur toks supratimas? Negi visa kova už LGBT teises yra tik kova už išskirtinumą, bet nelygybę? Kodėl kam nors turi rūpėti, kad X persona yra trans lesbietė? Manau, tai rūpi tik pačiam individui. Jeigu toks individas save taip identifikuoja, jis nesugeba save identifikuoti kitaip. Arba kitos tapatybės jam nėra tokios svarbios kaip orientacijos.
Juk susipažįstant mes nesakome: ,,Labas, aš lesbietė, vien dėl to verta su manimi draugauti. nes nėra lb daug lesbiečių". Pasirinkimo ribotumas nereiškia, kad iškėlus savo orientaciją kaip didžiausią patirtį, eini tiesiai ir renki vien tik pliusus. Pasirinkimo ribotumas reiškia, kad gali labiau įsigilinti į individą, bet ne tą, kuris save suvokia tik kaip orientaciją, o tą, kuris sąmoningai integravęsis visokeriopai į save.

Vajezus

2011-03-26 12:39:14

"Daug LGBT žmonių bando rodyti savo išskirtinumą, tarsi turėtų teisę į kažką, kas priklauso tik išrinktiesiems. Sukuriama iliuzija, kad jei deklaruoju viešai savo orientaciją, esu jau šis tas."

Ar galima būtų vieną kitą pavyzdį iš gyvenimo?

oniponi

2011-03-26 14:33:15

pagaliau!

Markize

2011-03-25 13:45:48

,,Sugebėjus įvardyti savo orientaciją, viskas atsistoja į vietas ir paaiškina jausmus, kuriuos žmogus jautė augdamas". Tikrai manau, kad ne viskas. Orientacijos suvokimas tikrai nėra šventa karvė, kuri viską paaiškintų.

lanalife

2011-03-25 16:14:34

Alisa,gal ir keista kazkam,bet ash cia nieko painaus nematau... viskas normaliai pas tave.bent jau mano akimis ziurint ;)

lanalife

2011-03-25 16:18:19

ash ish viso nesistengiu saves ikishti i remus ir net nesiparinu kokia mano oroientacija,gyvenu,myliu,myliuosi ir dziaugiuosi... taigi kad tikrai orientacijos suvokimas nera kazi kas... na gal kaip kam... man absoliuciai dzin.nebent tik grynas smalsumas ir zavesys veda link orientaciju ivardinimo ir ziuriu i kitus ne delto,kad jie shemale ar dar kazkas ir man tai yra KEISTA,o del to ,kad zaviiuosi zmonemis ir megstu juos stebeti,tik tiek...