Šiuo metu yra prisijungę 53 svečiai ir 4 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2021.10.06 12:42. Perskaityta 214 kartų

Rūdninkų poligone kurį laiką savanoriavusi rašytoja Rūta Vanagaitė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad padėtis stovykloje buvo tragiška – pastovią drėgmę kentę šąlantys vyrai buvo ligoti, todėl jiems Raudonojo kryžiaus savanoriai kone kasdien „maišais“ veždavo vaistus. Maža to, be teismo sprendimo sulaikyti migrantai apgyvendinami neatsižvelgiant į jų religiją ar kultūrą, todėl smurto protrūkiai neišvengiami.

Migrantų stovykla // Nuotr. Julie RicardMigrantų stovykla // Nuotr. Julie Ricard

„Man savanoriaujant, gydytojas atvažiuodavo keletą kartų į savaitę ir priimdavo dalį migrantų, išrašydavo jiems vaistų. Mes surinkdavome receptus ir jiems juos pristatydavome, tiksliai pasakyti, kokie vaistai buvo išrašyti, nepasakysiu, bet buvo matyti antibiotikų. O antibiotikus geria tik turintys rimtų ligų“, – nurodė R. Vanagaitė.

Šiuo metu net ir pažeidžiamų asmenų, šeimų su mažamečiais vaikais sulaikymo pagrįstumas nėra individualiai vertinamas ir yra vykdomas masiškai, be jokios teisminės priežiūros, nes nėra teikiama teisinė pagalba ir informacija apie galimybes kreiptis į teismą dėl sulaikymo peržiūrėjimo: „Vertinant apskritai, nėra užtikrinama, kad pažeidžiami migrantai ir prieglobsčio prašytojai būtų apgyvendinti sąlygomis, kurios atitiktų jų specialiuosius poreikius, ir tokias sąlygas, taikant masinį sulaikymą, vargu ar įmanoma užtikrinti“, – nurodo Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė M. Adutavičiūtė.

Jeigu didelis skaičius žmonių masiškai sulaikomi, patalpinami į vieną vietą be teismo sprendimų, neatsižvelgiant į etninius, religinius, kultūrinius skirtumus, ir neužtikrinant bazinių humanitarinių žmonių poreikių, anot M. Adutavičiūtės, tai tampa palankia terpe formuotis subkultūroms, atsirasti išnaudojimo, smurto atvejams.

„Svarbu žmones apgyvendinti atsižvelgiant į etninę, religinę, kultūrinę tapatybę, tačiau vien tai, žinoma, nepakankama siekiant užkirsti kelią išnaudojimui ir smurtui. Turi būti aiškios, viešos, visiems prieinamos vidaus tvarkos taisyklės, kuriose būtų ir informacija, kur kreiptis patyrus smurtą ar kitą neleistiną elgesį. Tačiau svarbu pabrėžti, kad visos šios priemonės yra daugiau žalos, atsiradusios dėl netinkamų sprendimų, tokių, kaip masinis žmonių sulaikymas, mažinimas, o ne problemos sprendimas iš esmės“, – komentuoja Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovė.

Daugiau TV3.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis