Šiuo metu yra prisijungę 13 svečių ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Vert. Martynas, ketvirtadienį, 2022.01.06 19:45. Perskaityta 346 kartus

Gareth Lee pralaimėjo septynerius metus trukusią teisinę kovą prieš kepyklą Belfaste, kuri atsisakė jam pagaminti tortą su užrašu „Remiame gėjų santuokas“, rašo GayTimes. Sausio 6 d. Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) nusprendė, kad Lee ieškinys kepyklai yra netinkintinas.

Margaspalvis tortasMargaspalvis tortas

2016 m. Belfasto apygardos teismas ir apeliacinis teismas padarė išvadą, kad kepyklėlė diskriminavo Lee dėl jo seksualinės orientacijos. Tačiau po dvejų metų Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas pakeitė teismų sprendimus. Teismas argumentavo, kad kepykla, kuriai vadovauja evangelikai, buvo nepriimtinas pats šūkis, o ne Lee, kaip asmens seksualinė orientacija.

Europos Žmogaus Teisių Teismas nusprendė, kad nepersvarstys Aukščiausiojo Teismo sprendimo, nes Lee, ieškinyje rėmėsi konkrečios šalies vidaus įstatymais, o ne Europos žmogaus teisių konvenciją.

Sprendime rašoma: „Aukščiausiasis Teismas, remdamasis bylos faktais, konstatavo, kad su pareiškėju buvo elgiamasi ne dėl jo tikros ar suvokiamos seksualinės orientacijos, o dėl to, kad tortą buvo atsisakyta pagaminti dėl atsakovų religinio prieštaravimų gėjui santuokoms“.

„Todėl iš esmės buvo ginčijamasi ne dėl poveikio pareiškėjo asmeniniam gyvenimui ar jo laisvei turėti ar reikšti savo nuomonę ar įsitikinimus, o tai, ar kepyklėlė Ashers turėjo pagaminti pyragą, išreiškiantį pareiškėjo politinę paramą gėjų santuokoms“, - rašoma sprendime.

EŽTT savo sprendimą taip pat grinė kalėsimo jautrumu Šiaurės Airijos tikinčiųjų bendruomenei.

Iš esmės šis Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas reiškia, kad pirkėjas turėtų iš anksto pasidomėti verslo savininkų religinėmis ir politinėmis pažiūromis prieš tikėdamasis, kad jam bus suteikta viena ar kita paslauga.

Lee, kuris paprašė, kad pyragas būtų pagamintas dar 2014 m., paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad šis nutarimas „atkreipė dėmesį“ į LGBTQ+ nelygybę Šiaurės Airijoje.

„Nei vienas iš mūsų negalėjo tikėtis, kad turėtų išsiaiškinti įmonės savininkų įsitikinimus prieš eidamas į parduotuvę ar mokėdamas už paslaugas“, – sakė jis. - „Šis atvejis atkreipė dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria LGBT+ Šiaurės Airijoje. Ir toliau remsiu visus įstatymus, kurie vienodai gina ir suteikia teises visiems žmonėms“.

„Stonewall“ generalinė direktorė Nancy Kelley pavadino sprendimą „žingsniu atgal lygybės“ srityje.

„Žmogaus teisės priklauso žmonėms, o ne verslui“, – pareiškė ji. - „Joks verslas neturėtų diskriminuoti savo klientų, ir joks diskriminacinis elgesys neturėtų trukdyti lygybės įstatymui. Šiandienos sprendimas palieka atviras duris teisiniam netikrumui visoje JK ir kelia nuolatinį nerimą mūsų bendruomenėms“.

Daugiau GayTimes.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis