Šiuo metu yra prisijungę 48 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 212, komentarų: 2

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, sekmadienį, 2018.01.14 10:00. Perskaityta 7153 kartus

Pagal Europos Sąjungos teisę terminas „sutuoktinis“ (angl. spouse) taikomas ir tos pačios lyties partneriams, todėl nė viena Bendrijos valstybė negali neišduoti leidimo gyventi vienam iš sutuoktinių, net jeigu šalis teisiškai nepripažįsta gėjų santuokų, ketvirtadienį išaiškino Europos Teisingumo Teismo konsultantas.

Europos SąjungaEuropos Sąjunga

Šis išaiškinimas taikytinas rumunui Adrianui Comanui ir jo partneriui amerikiečiui Clai Hamiltonui, kurie susituokė Briuselyje dar 2010 metais, tačiau nuo to laiko negauna oficialaus leidimo kartu nuolat gyventi Rumunijoje. ETT generalinis advokatas Melchioras Watheletas paskelbė savo išvadas šioje byloje.

Tačiau Liuksemburge įsikūręs teismas ne visada remiasi savo teisininkų nuomonėmis. „Terminas „sutuoktinis“ apibrėžia ir tos pačios lyties sutuoktinius, kai kalbama apie ES piliečių ir jų šeimos narių teisę apsigyventi“, – pareiškė M. Watheletas.

„Nors valstybės narės turi laisvę įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas arba ne, jos negali trukdyti ES piliečiui (realizuoti) savo teisę apsigyventi, atsisakydamos jo arba jos sutuoktiniui, ne ES piliečiui, suteikti teisę nuolat gyventi savo teritorijoje“, – išaiškino teisininkas.

Daugiau Delfi.lt.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2016m. atmetė Baltarusijos piliečio skundą dėl Migracijos departamento sprendimo atsisakyti išduoti jam laikiną leidimą gyventi Lietuvoje.

Baltarusis Olandijoje yra sudaręs santuoką su Lietuvos piliečiu. Pagal Lietuvos įstatymus, užsienio pilietis gali gauti leidimą gyventi šalyje, jeigu jis yra susituokęs su Lietuvos piliečiu.

Byla buvo nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose. Teisėjas Bronius Januška tik paskelbė, kad užsieniečio skundas prieš Migracijos departamentą yra atmetamas kaip nepagrįstas.

Lietuvio ir baltarusio pora daugiau nei metus bando įtikinti šalies institucijas, kad jie turi teisę į šeimos gyvenimą. Užpernai gruodį šis klausimas pasisuko nauja linkme. Konstitucinis Teismas sutiko ištirti, ar Užsieniečių teisinės padėties įstatymas neprieštarauja Konstitucijai.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

UTF16

2018-01-14 12:12:29

Pagal Europos Sąjungos teisę terminas „sutuoktinis“ (angl. spouse) taikomas ir tos pačios lyties partneriams

Nes daryti priešingai neturėtų absoliučiai jokios prasmės. Tos pačios lyties santuokų draudimas egzistuoja tik dėl istorinių priežasčių ir, išskyrus piktdžiugišką davatkėlių pakikenimą, jis niekam neatneša absoliučiai jokios naudos. Patenkintieji tokiu draudimu netampa nei vaisingesni, nei turtingesni, nei tai pritraukia kokių nors investicijų, nei tai išvis turi kokią nors praktinę naudą, nebent ardo gėjų ir lesbiečių šeimas.

blue_gelly_fish

2018-01-15 01:08:52

Beat that.