Šiuo metu yra prisijungę 22 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 232, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, ketvirtadienį, 2021.12.16 14:00. Perskaityta 484 kartus

Arūnas Dulkys antradienį pasirašė įsakymo projektą, kuriam įsigaliojus homoseksualiems asmenims nebeliktų kliūčių Lietuvoje tapti kraujo donorais, skelbia 15min. Numatyta, kad šis įsakymas turėtų įsigalioti 2022 m. gegužės 1 d.

KraujasKraujas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šiuo metu šį įsakymo projektą derina su Nacionaline donorų asociacija, asociacija „Kraujas“, VšĮ Nacionaliniu kraujo centrui, Santaros ir Kauno klinikomis. SAM rašte teigiama, kad kad šiuo įsakymo projektu koreguojamas Kraujo ir kraujo sudėtinių dalių donorų sveikatos tikrinimo ir donorų kraujo ir kraujo sudėtinių dalių paėmimo tvarkos aprašas, patvirtintas sveikatos apsaugos ministro dar 2005 m.

A.Dulkys pateikia naują šio aprašo priedo – Kraujo ir kraujo sudėtinių dalių donorų apklausos anketos – redakciją. Dabar galiojančioje anketoje vyrų klausiama, ar jie turėjo lytinių santykių su kitais vyrais, o moterų klausiama, ar jų partneris galėtų turėti lytinių santykių su kitais vyrais. Naujoje redakcijoje šių klausimų nebelieka ir klausiama, ar per pastaruosius 6 mėnesius būsimasis donoras turėjo nesaugių lytinių santykių, kaip apibrėžta kraujo donorystės įstaigos mokomojoje medžiagoje.

Dabar atsakiusieji į klausimą, ar turėjo lytinių santykių su vyrais, teigiamai paprašomi palaukti, kol nuo to praeis bent 4 mėnesiai.

2015 m. Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas priėmė nutarimą, jog neterminuotas draudimas homoseksualiems ir biseksualiems vyrams tapti kraujo donorais gali būti proporcingas tik griežtos būtinybės atvejais ir jeigu nėra kitų alternatyvų sunkių užkrečiamų ligų perdavimui kraujo recipientams sustabdyti.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis