Šiuo metu yra prisijungę 27 svečiai ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 263, komentarų: 2

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Oxious, pirmadienį, 2012.05.14 09:00. Perskaityta 13062 kartus

Daug žmonių Latvijoje vis dar nesupranta, kodėl reikalingas Pride festivalis. Žinių ir supratimo trūkumas kelia nerimą, o nerimas – pasipriešinimą ir antipatiją. Ar žinote, kas yra Pride ir ką jis reiškia patiems LGBT žmonėms, jų giminėms bei draugams ir visai visuomenei?

Baltic Pride / V. Valentinavičiaus nuotr.Baltic Pride / V. Valentinavičiaus nuotr.

Pagrindinė Pride idėja – visi esame skirtingi ir kiekvienas unikalus; ir tai yra gerai.

Ką Pride suteikia LGBT žmonėms?

Matomumas. Visuomenė vis dar apsimeta mūsų nematanti. Tam, kad žmogus jaustųsi priimtas ir pripažintas, būtina, kad būtų gerbiama jos/jo tapatybė. Žmonėms reikia turėti galimybę išreikšti savo tapatybę. Tyla ir apsimetinėjimas vis dar yra didelė problema mūsų visuomenėje. Pride – gražus būdas nutraukti tylą ir bandymus ištrinti šių žmonių gyvenimus.

Žmogaus vertės pripažinimas. Latvijoje daug žmonių abejoja savo ir savo tapatybės verte. Tai ypač akivaizdu, kai esi kitoks. Pride yra būdas stiprinti žmogaus savivertę.

Galimybė kalbėti apie poreikius ir teises. Kaip ir bet kuri kita socialinė grupė, LGBT žmonės turi savų poreikių. Deja, tos pačios lyties poros Latvijoje vis dar nepripažįstamos, o tai kelia sunkumų asmeniniame gyvenime. LGBT žmonės kenčia nuo nusikaltimų iš neapykantos, nukreiptos prieš jų tapatybę. Jie patiria diskriminaciją darbo rinkoje. Viena iš jų pasirenkamų išeičių – palikti šalį. Mes norime kovoti, kad žmonės liktų Latvijoje ir čia jaustųsi gerai. Dėl šios priežasties mes stengiamės, kad LGBT teisės būtų gerbiamos.

Ką Pride suteikia visai visuomenei?

Įvairovės ir individualumo vertės pripažinimas ir stiprinimas. Įvairovė yra natūralus dalykas. Gamta kiekvieną iš mūsų sukuria unikalų. Mažuma, kuri stengiasi paneigti ir užgniaužti šį unikalumą, veda visus pavojingų pasekmių link. Mes pamažu atsikratome Sovietų Sąjungos sistemos paliktų žalingų pasekmių ir pradedame vertinti faktą, kad ne visi žmonės yra identiški. Mes mažiau rūpinamės, ką apie mus pasakys kaimynai, bet imame suprasti, kad žmogus gali kitiems atvirai pasakyti, kas yra. Pride padeda visiems apmąstyti, ar individualumas ir žmogaus unikalumas jiems yra vertybė. Todėl visi vertinantys individualumą – ir ne tik LGBT žmonės, jų giminės ir draugai – kviečiami į Pride (išdidumo) eitynes.

Demokratinių vertybių stiprinimas. Eitynės yra teisėtas renginys be smurto. 2006 metais mes matėme bjaurų smurtą, kai neapykanta pertekę chuliganai taikius eitynių dalyvius apmėtė išmatomis. Jie taip pat šūkavo šlykščius šūkius ir spjaudė į žmonių veidus. Dėl šių įvykių daugelis svarstė, ar jie nori, jog jų vaikai užaugtų tokioje visuomenėje. Pride (festivalis) yra renginys, kuris padeda sustiprinti mūsų demokratijos ir mažumų teisių supratimą.

Proga būti laisvesniems ir atsikratyti išankstinių nuostatų naštos. „Kaip baisu!“ – reakcija skaitant naujienas apie Pride festivalį arba žiūrint televizijos siužetą apie dalykus, prieš kuriuos esame iš anksto nusiteikę. Šios nuostatos riboja mąstymą ir gyvenimą. Jos pripildo gyvenimą baimės ir agresijos, nes mes bijome to, prieš ką esame nusiteikę. Todėl dažnai puolame, nes puolimas yra geriausia gynyba prieš tai, ko bijome. Bet juk gėjų, lesbiečių, biseksualių ir translyčių asmenų nėra ko bijoti. Labiausiai bijome patys savęs. Bijome savyje atrasti tai, kas mus skiria nuo kitų. Išankstinės nuostatos sukelia daug agresijos, jos gadina mūsų ir kitų žmonių gyvenimus. Būtų puiku atsikratyti išankstinio nusistatymo.

Galimybė užmegzti dialogą ir suprasti LGBT bendruomenės poreikius. Kad galėtume gyventi taikiai ir būti laimingi, turime suprasti vieni kitų poreikius. Mes esame maža šalis ir mums svarbus kiekvienas žmogus. Pride festivalio metu mes diskutuojame, kaip mūsų šalies visuomenę padaryti draugiškesnę visiems.

Turistai. Pride festivalį sudaro eitynės, filmų programa, parodos, pramogos, diskusijos ir seminarai. Šiuos renginius aplanko daug svečių. Baltic Pride yra ne tik Latvijos renginys. Pride festivalis mums leidžia džiaugtis lankytojais, kurie atvyksta pamatyti mūsų nuostabios šalies ir sostinės.


Ateikite į Pride festivalį. Aš džiaugčiausi galėdama kartu su jumis žygiuoti už įvairovę ir žmogaus unikalumą.

Nuoširdžiai,
Jolanta Cihanoviča,
Psichologė, LGBT ir jų draugų asociacijos „Mozaika“ valdybos narė

Šaltinis: Baltic Pride 2012, Ryga.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis