Šiuo metu yra prisijungę 28 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Oxious, antradienį, 2017.05.02 10:35. Perskaityta 9017 kartų

„Ką žinote apie gėjų manifestą?“. Ketvirtadienį internete pasklidusiose nuotraukose iš Telšių Žemaitės gimnazijos matyti, kad dorinio ugdymo pamokoje dešimtokams mokytoja, išvadinusi homoseksualus žudikais ir kanibalais, skaidrėje uždavė būtent tokį klausimą.

Gėjų užmačiosGėjų užmačios

Išties, daugeliui lietuvių sąvoka „gėjų manifestas“ kelia baimę. Ar toks tekstas iš tikrųjų egzistuoja? Faktai sako – taip, tačiau gimė jis kaip satyra, kurią daug skaitytojų suprato ne taip, kaip tikėtasi.

Tekstas, dabar dažnai vadinamas „Gėjų manifestu“, pirmą kartą kaip esė buvo išspausdintas JAV miesto Bostono homoseksualų bendruomenės savaitraščio „Gėjų bendruomenės naujienos“ („Gay Community News“) 1987 m. balandžio 15–21 d. numeryje, skaitytojų laiškų rubrikoje. Esė žurnalui atsiuntė Michaelas Swiftas – paprastas žurnalo skaitytojas, norėjęs išsakyti savo mintis. Originalus jos pavadinimas buvo „Gėjų revoliucionierius“ („Gay Revoliutionary“).

Didžioji esė dalis tikrai gali šokiruoti. Jo autorius negailestingai fantazuoja, kaip homoseksualai užvaldys pasaulį. Tekste žadama infiltruoti homoseksualius asmenis į įvairias institucijas, grasinama heteroseksualiems asmenims, žadama suvilioti jų vaikus, kalbama apie tradicinės šeimos sunaikinimą, bažnyčių uždarymą, istorijos perrašymą taip, kad ši būtų palanki homoseksualams.

„Drebėkite, hetero kiaulės, kai mes pasirodysime jums be savo kaukių“ – taip grėsmingai baigiamas „Gėjų revoliucionierius“. Ar tai reiškia, kad iš tiesų reikia panikuoti, nes gėjai ketina užvaldyti pasaulį, tik neprotingai atsiskleidė per anksti? Anaiptol.

Daug ką paaiškina pats pirmas teksto sakinys, kurį dažnai praleidžia jį perspausdinantys leidiniai, bijantys gėjų apokalipsės.

„Ši esė yra nenormali, pamišėliška, tai tragiška, žiauri fantazija, vidinio pykčio proveržis, tai kūrinys apie tai, kaip prispaustieji desperatiškai svajoja tapti engėjais“ – taip skamba šis sakinys.

Kitaip tariant, M.Swiftas pats pabrėžia, kad į esė nereikia žiūrėti rimtai – tai tik jo vidinio pykčio prasiveržimas, giliausios jo mintys, nulemtos patiriamų sunkumų.

Tuo, kad tekstas yra tik satyra ir į jokią revoliuciją nekviečia, tikras buvo ir tuometinis „Gėjų bendruomenės naujienų“ redaktorius Michaelas Brodskis, nutaręs išspausdinti M.Swifto esė. Jis laikraščiui „Houston Press“ 2015 m. pasakojo, kad beveik per trisdešimt metų nuo teksto pasirodymo į jį ne kartą kreipėsi žmonės, prašydami autoriaus kontaktų. Bet M.Brodskis negalėjo jiems padėti – M.Swiftas buvo tiesiog skaitytojas, atsiuntęs savo tekstą laišku ir nenurodęs kontaktų, jo M.Brodskis nepažinojo.

Daugiau 15min.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Sejanus

2017-05-02 15:05:07

Jo, kažkada buvo labai juokinga, kol nepradėjau pastebėti realių raginimų sunaikinti šeimą, istorijos perrašinėjimų, proto plovimo vaikams ir kitų tolerastiškų veiklų. Manifestas tikriausiai buvo rašytas ironiškai, bet didžiausia ironija, kad kai kurie įsivažiavę pradeda jį taikyti praktiškai.

Oxious

2017-05-02 15:33:39

Skaitau ir vis labiau susidarau įspūdį, kad Kundrotas, Gražulis, Panka ir jų vienminčiai yra teisūs. Gėjai užsiima vaikų smegenų plovimu. Šeimų ardymu. Perrašo istoriją. Pasirodo, jokie anie homofobai - jie teisūs buvo! Ir homoseksualizmo propagandos draudimo įstatymai yra reikalingi sveikai valstybei. Kol ne vėlu - reikėtų gražinti šiuos įstatymus. Uždrausti LGBT organizacijas. Nes na pažiūrėkit kur visokios Skandinavijos nuvažiavo. Visai išplautos šeimos sąvokos, vaikų smegenys pritrombuotos liberastinio šūdo. Dar savaitė ir valstybių nebeliks.

Ko čia piktintis, kad mokyklose vaikams įrodinėja, kad jie ligoniai - jei nėra heteroseksualūs. Nenorės - nesigydys. O jei nusižudys vienas ar kitas - patys kalti. Bet štai suaugę žmonės, manantys, kad santuoka atgyvenęs reikalas - pasaulio pabaiga. Sąmokslas prieš žmoniją.

Seianus

2017-05-02 16:35:12

Kaip patogu prirašius savo išsigalvotų šiaudinių baidyklių ir jas išjuokus, mane užblokuoti, kad negalėčiau atsakyti į šitas nesąmones. Kiek suprantu, iš tiesų labai supykai, kad atkreipiau dėmesį į tuos nusivažiavusius žmogaus teisių gynėjus. Gal būt geriau apsimetinėti, kad tokie neegzistuoja? Ar gal pats jiems prijauti, nes užuot pasmerkęs blokuoji žmones, kurie apie juos kalba?

Šio accounto gali nesivarginti blokuoti, šiame saite tai mano paskutinė žinutė bet kuriuo atveju. Pademonstravai tikrąjį „lygių teisių“ siekimo veidą. Ačiū.

Oxious

2017-05-02 16:46:18

Tinklapis visuomet atviras nuomonės ir argumentams. Aukščiau esantis komentaras nepriklauso nei vienai šių kategorijų. Buvo pasiekta tokių komentarų kritinė masė - todėl paskyra yra laikinai blokuota.

Domimi

2017-05-02 17:12:30

Nusipezi, Oxious. Ir jau ne pirmą kartą.

Oxious

2017-05-02 17:21:41

Dėkoju už konstruktyvią kritiką. Būtinai atsižvelgsiu.

kron

2017-05-03 04:33:23

tai ką pasakė Sejanus buvo ne nuomonė? :DDD

kron

2017-05-03 04:29:09

mane irgi buvo užblokavę ir paleidę atostogų, kai paburnojau kažką prieš jų dogmas. tai vatokia ta "tolerancija"...

o labiausiai įstrigęs atvejis, kai vienas aukščiausios prabos aktyvistas čia man aiškino, kad reikia badu numarinti (sąmoningai dirbtinai sukelti badą nutraukiant visokius finasavimus ir t.t.) puse Afrikos dėl pažeidžiamų gėjų teisių. atsakiau - taigi kaip čia nekaltus vaikus dabar žudysi? tai man nesusipratėliui paaiškino, kad čia jiems bus gera pamoka. po šitas aktyvistas žygiavo pirmose eilėse visuose gėjų eitynėse už meilę, gėrį, laisvę, lygybę ir t.t. su visokiom vaivorykštėm ir balionėliais.

tai va tokios tokelės.

kefyrasvalgomas

2017-05-02 15:35:27

LGBT bendruomenė turi tiek galios? Alternatyvioj visatoj nebent

kron

2017-05-03 04:41:01

tip, tai vienareikšmiškai dominuojanti ideologija visais lygmenimis vakaruose.

UTF16

2017-05-03 21:48:38

Taip, ir šeimos vakaruose laikosi visiškai puikiai.

mano

2017-05-03 17:59:53

Ar galima istorijos perrašinėjimo ir proto plovimo pavyzdžių? Su šaltiniais?

mano

2017-05-03 18:05:21

Man tai šiaip gaila, kad užblokuotas Sejanus. Skirtingai nei siūlo, jo komentarai visada įdomūs. Ir jis ne prieš homoseksualumą. Visa jo kritika buvo nukreipta į kovos už lygias teises išsigimimą. Galiu pats pateikti pavyzdį, kai LGBT News facebook puslapis dalinosi meme, kad Trampas greičiau numirtų. Ir čia normalu? Dėl istorijos perrašinėjimų ir proto plovimo vaikams dar nežinau už tai ir noriu pavyzdžių. Kokia prasmė iš diskusijų, jei visi pučia į vieną? Neįdomu skaityt tokius komentarus.