Šiuo metu yra prisijungę 28 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 195, komentarų: 2

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, ketvirtadienį, 2022.01.13 08:26. Perskaityta 320 kartų

Dėl COVID-19 pandemijos ženkliai sumažėjo išteklių ŽIV tyrimams, paslaugoms, gydymui, nes pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vakcinos nuo naujojo viruso kūrimui, rašo HivPlusmag. Tačiau kai kurios technologijos, sukurtos kaip atsakas į dabartinę pandemiją, gali būti pritaikytos į diegiant efektyvesnius gydymo nuo ŽIV būdus ir net pereiti prie vakcinos.

ŽIV virusasŽIV virusas

Jau daugiau nei dešimtmetį ŽIV gydymo ir prevencijos srityje buvo padaryta pažangos. Atrasti vaistai ir jų derininiai, naudotos ilgai veikiančios medžiagos injekcijoms.

Tyrėjai tikisi, kad kitas žingsnis bus vakcinos sukūrimas. Kai kurios eksperimentinės vakcinos jau teikia vilties, taip pat tos, kuriose naudojama RNR technologija; pagrindinis Moderna ir Pfizer COVID-19 vakcinų mechanizmas.

Praėjusį rudenį „Scripps Research“, „Moderna“ paskelbė apie I fazės klinikinį dviejų vakcinų tyrimą.

„Iki šiol žmonėms tirtų potencialių vakcinų problemos yra tos, kad nė viena iš jų nesukūrė plačiai neutralizuojančių antikūnų prieš ŽIV, t.y. šeimininko imuninės sistemos gaminamus antikūnus, galinčius blokuoti ŽIV tikslinėse ląstelėse“, - sako Dr. Mark Feinberg.

„Moderna“ kompanijos sukurtą vakciną išbandantys mokslininkai teigia, tai jie žengia pirmuosius žingsnius kuriant imuninį atsaką prieš ŽIV virusą. Jie tvirtina, kad dar reikės nueiti ilgą kelią iki vakcinos patvirtinimo.

Be mRNR vakcinų, bus bandomi ir ŽIV gydymo būdai su žmonėmis. Pavyzdžiui, JAV maisto ir vaistų administracija rugsėjį davė leidimą Excision BioTherapeutics atlikti naujo vaisto EBT-101 bandymus su žmonėmis. Vaistas naudotų genų redagavimą, kad būtų užkirstas kelias ŽIV mutacijai organizme. Tyrėjai planuoja duoti tyrimo dalyviams vieną EBT-101 dozę, po to tris mėnesius vartoti antiretrovirusinius vaistus, o tada nutraukti antiretrovirusinių vaistų vartojimą, kad įsitikinti ar virusas vėl ims daugintis ar ne.

Sukurti vaistą ar vakciną nuo ŽIV yra sudėtinga dėl kelių priežasčių. ŽIV gali mutuoti greitai, greičiau nei organizmas gali tinkamai sureaguoti. Jis taip pat gali pasislėpti arba užsimaskuoti. Taigi mokslininkai ir toliau bando naujus metodus, kaip įveikti su šiuo virusu susijusius iššūkius.

Daugiau HivPlusMag.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis