Šiuo metu yra prisijungę 47 svečiai ir 0 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jums patogesnė naujoji GayLine.LT svetainė?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 193, komentarų: 2

ReklamaAtsiuntė Martynas, pirmadienį, 2021.04.05 12:21. Perskaityta 785 kartus

Kai homoseksualūs nigeriečiai pernai išėjo į gatves dalyvauti masiniuose protestuose prieš policijos žiaurumą, juos užpuolė ne tik policija. Gyventojai išplėšė jiems iš rankų vaivorykštės vėliavas, viešai tyčiojosi, rašo Economist. Tai tik iliustruoja kokia kupina neapykantos yra visuomenė.

PoraPora

„Jaučiausi, kad daugelis žmonių tiesiog norėjo mano mirties“, - sako Matthew Blaise'as, 21 metų studentas. Daugelyje pasaulio šalių jaunuoliai yra daug tolerantiškesni LGBTQ+ bendruomenės atžvilgiu nei vyresnieji. Tačiau Botsvanoje, kuri dekriminalizavo homoseksualumą 2019 m., jaunieji afrikiečiai atrodo beveik tokie pat homofobiški, kaip ir jų seneliai.

„Afrobarometer“ praėjusiais metais paskelbta apklausa parodė, kad tik 21 proc. 18–25 metų afrikiečių neprieštarautų turėti homoseksualų kaimyną, palyginti su 17 proc. 66 metų ir vyresnių žmonių. Tuo Afrika skiriasi nuo tokių vietų kaip Japonija, kur 92% 18–29 metų asmenų mano, kad visuomenė turėtų priimti homoseksualumą, palyginti su vos 56% vyresnių nei 50 metų asmenų.

Mažiausiai 32 Afrikos šalys vis dar kriminalizuoja gėjų seksą, gėjai yra atvirai mušami ar dar blogiau. Tik viena šalis, Pietų Afrika, turi gėjams palankius įstatymus (pvz., leidžia tos pačios lyties asmenų santuokas).

Viena iš priežasčių - religingumas. Vidurinių Rytų Afrikoje į pietus nuo Sacharos yra didžiausia religingų žmonių dalis pasaulyje. Tai vienintelis regionas, kuriame jaunuoliai yra tokie pat religingi kaip ir jų tėvai. Čia vyrauja konservatyvios krikščionybės ir islamo pakraipos, kurių šalininkai homoseksualius veiksmus laiko nuodėmingais, pažymi Ayo Sogunro iš Žmogaus teisių centro Pietų Afrikoje. Tyrimai rodo, kad religija Afrikoje daro įtaką kaip žmonės vertina tos pačios lyties santykius, nesvarbu, ar jie gyvena miestuose ar kaime.

Politikai dažnai homoseksualumą pasmerkia kaip ne afrikietišką - smerktiną Vakarų šalių importą. Paskutiniuose Ugandos rinkimuose prezidentas Yoweri Museveni bandė pažeminti savo priešininką Bobi Wine'ą sakydamas, kad „jis sulaukia gana daug užsieniečių ir homoseksualų padrąsinimo“.

Nepaisant rizikos, jauni gėjai afrikiečiai įgauna drąsos stoti už save. „Mes negalėjome protestuoti prieš 20 metų“, - sako gėjus Nigerijos žurnalistas Vincentas Desmondas. Kituose regionuose, kur atsirado daugiau atvirų gėjų, jų kaimynai galų gale išmoko juos laikyti normaliais. Aktyvistai tikisi, kad tai nutiks ir Afrikoje. Tačiau tam reikia drąsos.

Daugiau Economist.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis