Šiuo metu yra prisijungę 67 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Patyčių prevencija

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Anonimas, pirmadienį, 2021.10.11 20:17. Perskaityta 270 kartų

Kol rudens sesija Seime pamažu įsibėgėja, valdančiosios daugumos siekis įtvirtinti partnerystę neslopsta. Šiuo metu ruošiamos pirminio įstatymo projekto korekcijos, praneša TV3. Kaip teigia įstatymo iniciatoriai, projekto laukia keli patobulinimai, tačiau esmė išlieka ta pati – teisiškai apsaugoti visas ne santuokos pagrindu kartu gyvenančias šeimas, kad šie žmonės galėtų saugiai ir oriai gyventi.

MerginosMerginos

Partnerystės įstatymo iniciatorius, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius portalui tv3.lt komentavo, kad teisės akto korekcijos šiuo metu yra diskusijų objektas. Jis nurodė, kad šiuo metu aktyviai deramasi dėl partnerystės sąvokos apibrėžimo tobulinimo.

Kitas Partnerystės įstatymo teikėjas konservatorius Andrius Navickas nematė didelio poreikio keisti pirminio įstatymo pavidalą. Jo įsitikinimu, jau pirmasis teiktas projektas buvo ypač nuosaikus, todėl korekcijų reikėtų nebent menkų, o esmė galiausiai išliks nepakitusi.

„Gali būti dar keičiama keletas detalių dėl pavardžių, dėl formuluočių. <...> Mums svarbiausia, kad tame įstatyme būtų leista kuo aiškiau apibrėžti santykius tarp lygių žmonių, kurie negali ar nenori tuoktis. <...> Kiek jį betobulintume, esmė lieka tokia pati – kad žmonės galėtų saugiai ir oriai gyventi“, – teigė A. Navickas.

T. V. Raskevičius sakė tikintis, kad pakoreguotas Partnerystės įstatymas rudens sesijoje sulauks politikų palaikymo. Jo nuomone, šiuo atveju politikų, o ne visuomenės palaikymas yra svarbiausias. „Pagaliau atėjo metas perkelti diskusijas dėl šio įstatymo iš mitingų ir protestų į plenarinių posėdžių salę. Ten, kur ir turi vykti demokratinėje valstybėje tokia diskusija“, – komentavo jis.

Portalas tv3.lt teiravosi, ar antrą kartą svarstytinas Partnerystės įstatymas gali susilaukti visuomenės pritarimo. A. Navicko nuomone, gyventojai gali imti palankiau žiūrėti į partnerystę tada, kai suvoks, kad šis įstatymas neatneš jiems žalos. „Absoliuti dauguma žmonių nelabai įsivaizduoja, kas keisis. Pradedama kalbėti, kad prasidės šeimų griovimas, kad homoseksualūs asmenys įgis kažkokias ypatingas teises. Yra labai daug kaltinimų. <...> Žmonėms reikėtų suvokti, kad niekas nekeičia santuokos sampratos.<...> Kai visuomenė pamatys, kad jų niekas nepuola ir kad nėra jokio sąmokslo prieš juos, tikrai bus žymiai palankesnis santykis“, – įvardijo jis.

Portalas tv3.lt atsiklausė teisininko nuomonės apie Partnerystės įstatymą. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doktorantas Eimantas Kadys pabrėžė, kad Lietuvoje jau daugiau nei 20 metų nėra jokio teisės akto, kuris užtikrintų nesusituokusių asmenų tarpusavio santykių teisinę apsaugą. Partnerystės įstatymas būtų savotiškas raktas į šios problemos sprendimą, minėjo teisininkas.

Jis išvardijo, kokias bėdas kartu gyvenantiems, tačiau santuokos nesudariusiems asmenims sukelia Partnerystės įstatymo nebuvimas:
- iš asmeninių neturtinių santykių neatsiranda jokių teisių ir pareigų,
- netaikomas bendrosios jungtinės nuosavybės režimas,
- neatsiranda išlaikymo pareiga nutraukus bendrą šeimos gyvenimą,
- netaikomos bendrosios jungtinės nuosavybės teise galimo priklausyti turto padalijimo taisyklės,
- vieno iš partnerių mirties atveju neatsiranda paveldėjimo teisė pagal įstatymą,
- jeigu vieną iš partnerių ištiktų nelaimė, liga ar mirtis, kitas partneris neįgyja tų garantijų, kurias numato darbo ar tarnybos santykius reguliuojantys įstatymai, jeigu kartu gyvenantiems asmenims gimsta bendras vaikas, jam nėra taikoma kilmės iš tėvo nustatymo prezumpcija, todėl tėvas privalo kreiptis į notarą dėl tėvystės pripažinimo ir kt.

Daugiau TV3.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis