Šiuo metu yra prisijungę 56 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2021.10.03 19:00. Perskaityta 268 kartus

Diskusijos dėl partnerystės vėl intensyvėja. „Šitą įstatymą jau reikėjo priimti vakar“, – tvirtino Gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko. „Net ne nuo politikų ir visuomenės nuomonės priklauso, ar mes turime homoseksualias poras. Jos egzistuoja dabar, jos buvo prieš dešimtmetį, prieš šimtą metų, nepaisant to, kaip balsuoja Seimas, nepaisant to, kokios nuomonės gali būti ši ar kita Vyriausybė“, – kalbėjo teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. Tačiau jos įteisinimui ir toliau prieštarauja nemaža Seimo narių dalis.

Parlamentas // Nuotr. Michal MatlonParlamentas // Nuotr. Michal Matlon

Nebijoti Partnerystės įstatymo ragino ir viešnia iš Šveicarijos Maria von Kanel. Šveicarė prieš kelias dienas referendume pritarė tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimui. Partnerystės įstatymas Šveicarijoje priimtas dar anksčiau. „Dėl partnerystės įstatymo, kuris buvo priimtas prieš keturiolika metų, socialinis vienos lyties porų pripažinimas išaugo. Šveicarai suprato, kad LGBT žmonės yra jų visuomenės dalis, kad tai yra jų broliai, seserys, vaikai, tėvai. Taip atėjome iki to, kad prieš kelias dienas referendume šveicarai pritarė ir tos pačios lyties žmonių santuokai“, – pasakojo M. von Kanel.

Tačiau LGBT bendruomenės prašymas įteisinti partnerystę oponentų širdžių nesuminkštino. „Jie kelia įtampas visuomenėje. Manyčiau, kad bent jau dabar, kada tų įtampų pandemijos fone yra tikrai labai daug, gal nereikėtų atidarinėti vis naujų ir naujų frontų“, – sakė Seimo narė Agnė Širinskienė.

„Yra noras sukurti Partnerystės institutą, kuris būtų ilgainiui prilyginamas santuokai. Jeigu yra toks motyvas, tokia logika, aš jai negaliu pritarti“, – teigė Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Daugiau Klaipeda.Diena.LT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis