Šiuo metu yra prisijungę 81 svečias ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar pritariat, kad Lietuva privalo užtikrinti migrantų teisių apsaugą?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 18, komentarų: 0

Renginiai

Tarptautinė orgazmo diena 08/08 - 08/08

Darkness @ Glamour Gay Sauna 07/30 22:00 - 07/31 07:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 07/31 22:00 - 08/01 07:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Leo @ SOHO 07/31 22:00 - 08/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Jonatanas2, šeštadienį, 2021.06.12 08:20. Perskaityta 294 kartus

Alfa.lt praneša, kad buvusio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainius Žalimo teigimu pagal Konstituciją šeimos apibrėžimas apima tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudariusius asmenis. Anot D. Žalimo, problemų dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo kyla ne dėl Konstitucijos, o dėl Seimo nesugebėjimo susitarti ir to teisiškai įtvirtinti. „Mano požiūriu, kiekvieno žmogaus orumas reikalauja pagarbos jo šeiminiam gyvenimui, ir čia nėra jokio skirtumo, mes turime vienodai gerbti visas šeimas – ar ją sudaro skirtingų lyčių asmenys, ar tos pačios lyties asmenys.

Dainius ŽalimasDainius Žalimas

Konstitucinis Teismas, beje, konstitucinės šeimos sampratą yra visiškai aiškiai išaiškinęs – šeimos yra visi, ir tos pačios lyties asmenys, sudarę sąjungą. Tik problema čia yra, kad Seimas niekaip nesugeba to kažkaip teisiškai įtvirtinti“, – LRT radijo „Aktualijų studijos“ laidos metu teigė D. Žalimas. Radijo laidos metu buvęs KT pirmininkas, Seimo narė Agnė Širinskienė bei teisininkas Algimantas Šindeikis diskutavo dėl referendumo sąlygų lengvinimo, dažnumo bei reikalingumo. D. Žalimas tikino, kad referendumas dėl Partnerystės įstatymo nėra reikalingas, esą tai tik supriešintų tautą.

„Aš tikrai nemanau, ir Konstitucinis Teismas irgi yra labai aiškiai pasisakęs – negali būti daugumos diktatūros, dauguma negali diktuoti kiekvienam asmeniui ir menkinti kiekvieno asmens orumo, įskaitant ir teisę pasirinkti šeiminio gyvenimo formą. Žinote, aš primenu ir tuos laikus, kai Konstitucinis Teismas paskelbė mirties bausmę prieštaraujančia Konstitucijai, tai net jeigu ir šiandien apklaustume visuomenę, tai įtariu, kad dar dauguma pasisakytų už mirties bausmę. Tai aš ir norėjau pasakyti – kiekvienas klausimas gali būti pateikiamas referendumui, o tokie klausimai, kurie yra susiję su prigimtinio žmogaus orumo neigimu, apskritai negali būti sprendžiami referendumu“, – sakė D. Žalimas.

Daugiau Alfa.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis