Šiuo metu yra prisijungę 54 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar pandemijos metu sekso Jūsų gyvenime:

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 22, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Mantvydas Noreika, penktadienį, 2021.10.15 08:25. Perskaityta 259 kartus

Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis numatyta baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą asmens persekiojimą. Nuo šiol asmenys, kurie prieš žmogaus valią, neturėdami tam teisėto pagrindo, sistemingai persekiojo, sukūrė kitam žmogui psichologinį spaudimą, galės būti baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu arba areštu. Taip į Lietuvos teisę perkelta viena iš Stambulo konvencijos nuostatų.

ŠešėlisŠešėlis

"Tai didelė naujiena moterims, bandančioms palikti smurtaujančius partnerius, bei visiems, kurie patiria persekiojimą. Laukia didelis darbas, vis dėlto svarbu, kad Seimas rado politinės valios padėti psichologinį smurtą patiriantiems žmonėms.

Svarbu, kad darbas nenutrūktų. Kad pasiekus laimėjimų teisinio reguliavimo srityje, apie persekiojimą ir jo daromą žalą būtų supažindinti ir ji tinkamai įvertinti gebėtų teisėsaugos pareigūnai. Kad iš jų lupų skambėtų pagalba, bet ne frazės “kad jis taip rodo savo meilę” ar “ką tu jam padarei, kad privertei žmogų imtis tokių veiksmų”, - rašo Lietuvos žmogaus teisių centras Facebook paskyroje.

"Nuo šimtų skambučių per dieną iki laukimo prie durų tamsiame daugiabučio koridoriuje. Kai pirmą kartą pateikiau šį projektą dar praėjusią kadenciją, keli vyrai Seimo nariai su šypsenomis klausė, ar tai jau reiškia, kad moteriai negalima bus asistuoti. Deja, toks supratimas visa dar pas mus yra gajus.

Bet kas, kam yra tekę susidurti su persekiojimu, ar matyti artimą žmogų patiriantį tai, žino, kad tai neturi nieko bendro su meile. Tai yra viena iš smurto formų, dažnai tampanti įžanga į fizinius smurtinius veiksmus. Taip, šis įstatymas gina visas aukas nuo persekiojimo, tačiau statistika negailestinga - moterys smurto bei persekiojimo aukomis tampa kur kas dažniau nei vyrai", - Facebook teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Naujoms Baudžiamojo kodekso nuostatoms pritarė 101, prieš balsavo 3, susilaikė 23 Seimo nariai. Prieš tokį pakeitimą balsavo valstietis Juozas Varžgalys, Lietuvos regionų partijos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas ir tai pačiai frakcijai priklausantis Petras Gražulis. Daugiausia susilaikė "valstiečių" frakcijos narių. Tokių buvo net 13.

Baudžiamasis kodeksas papildytas šiuo straipsniu:

„148 straipsnis. Neteisėtas žmogaus persekiojimas

1. Tas, kas prieš aiškiai išreikštą žmogaus valią neturėdamas teisėto pagrindo sistemingai persekiojo šį žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo buvo priverstas pakeisti gyvenamąją vietą ar darbą, ar mokymosi įstaigą arba buvo padarytas kitoks neigiamas poveikis jo socialiniam gyvenimui ar neigiamas poveikis jo emocinei būsenai, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

2. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba kai ikiteisminis tyrimas pradėtas nustačius smurto artimoje aplinkoje požymių.“

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis